Warto Wiedzieć

Funckje | Skóra i Tkanina | Pielęgnacja

Funkcje

Poznaj wszystkie funkcje naszych mebli

Skóra i Tkanina

Szeroka gama tkanin i skór do wyboru

Pielęgnacja

Bezpieczne metody pielęgnacji

Funkcje relaks

Jedno spojrzenie i już wiadomo co wyróżnia nasze produkty. Trendy wchodzące na rynek ujmowane są w naszych modelach, nowoczesna linia wzornicza nadaje wyjątkowy wygląd. Dodatkowe funkcje wzbogacają widoczne już atuty.

Funkcja „kubka”, czyli 4 w 1 a mianowicie podświetlenie wnętrza pojemnika, wysuwany podnóżek, masaż pleców oraz płytka chłodząca napój. Masaż wraz z regulowanym podnóżkiem zachęcają do wypoczynku na narożniku Diamond.

Regulowany podnóżek to możliwość wysunięcia podparcia dla nóg, przyjmując przy tym pozycję półleżącą. Opcja regulowanego zagłówka dostępna w modelach Diamond, Ekstasis, Gray, Balisto Giotto i Luna.

Ruchome zagłówki / oparcia / podłokietniki

Uzyskanie optymalnej pozycji do siedzenia czy leżenia, tylko dzięki regulowanym elementom. Zagłówki pozwalają wygodnie oprzeć głowę w czasie odpoczynku czy oglądania TV. W naszej ofercie wszystkie zagłówki są regulowane, również w zestawach narożnych zagłówki w elemencie rogowym są regulowane. Każdy zagłówek ma wiele poziomów regulacji.

Ruchome oparcie zmienia głębokość siedziska oraz wysokość kanapy. System ten występuje w modelach Priori i Tender. Modele Milano i Elite posiadają podnoszone podłokietniki, które spełniają funkcję podparcia dla rąk oraz mają wpływ na powierzchnię siedzisk.

W modelach Balisto, Giotto i Luna przedstawiamy funkcję bujania i obrotu fotela. W naszej ofercie łączymy opcję bujania z wysuwanym podnóżkiem. Warto podkreślić, że możliwość obracania fotela zmniejsza ryzyko zniszczenia podłogi, ponieważ podstawa fotela nie jest przesuwana. Fotel obraca się wokół własnej osi.

Półka i nóżki

Aby nie szukać pilota i aby mieć książkę pod ręką proponujemy zamontowanie półki w podłokietnikach wypoczynku. Do Państwa należy wybór wybarwienia drewna, z którego zostaną zrobione półka i nóżki mebli.

Funkcje spania

Funkcja spania jest bardzo ważnym elementem wypoczynku. W zestawach narożnych świetnie współgra z pojemnikiem na pościel. Pokrywa pojemnika podnoszona jest na podnośnikach gazowych, a dno wykonane jest z płyty meblowej. Zaletą tego typu dna jest fakt, że po obciążeniu pojemnika płyta nie będzie się załamywać. Kolejnym atutem jest bardzo duża powierzchnia pojemnika, w którym można schować nie tylko pościel, ale również wiele innych rzeczy. WAŻNE ! Przy rozkładaniu sof funkcyjnych ważne jest, aby zawsze te czynność wykonywać stojąc przed meblem, pośrodku jego szerokości

Łóżko belgijskie równomierna powierzchnia spania oraz jednoczęściowy materac. Rozkładanie funkcji zbliżone jest do mechanizmu łóżka polowego. Model wykonany jest na konstrukcji stalowej z listwami sprężynującymi oraz wykończony materacem piankowym.

5

Delfin po wysunięciu szuflady i podniesieniu elementu do spania otrzymujemy powierzchnię wyrównaną do wysokości siedzisk. Wysuwany materac wykończony jest grubą pianką.

4

LUX mechanizm wysuwany jak szuflada oraz rozłożenie dwuczęściowego automatu, pozwala uzyskać bardzo dużą powierzchnię spania.

4

Cechy skór naturalnych

Skóra to naturalny, szlachetny i piękny surowiec, który jest niepowtarzalnie wytrzymały i bardzo elastyczny. Skóra naturalna pięknie układa się na meblu i uwydatnia walory każdego wypoczynku. Skóra posiada charakterystyczne cechy, każdy płat jest inny, dlatego nie można uniknąć odchyleń w zabarwieniu oraz fakturze. Skóra jest materiałem wyjątkowym ze względu na swoją niepowtarzalność. Każdy, kto decyduje się na skórę, akceptuje tym samym jej unikalne charakterystyczne cechy, które podkreślają ich naturalne pochodzenie: nakłucia owadów, blizny, pocienienia, piętna, różnice w odcieniu i struktury, specyficzny zapach oraz różnice w nabłyszczeniu. Cechy te są typowe dla skór naturalnych i nie można ich wyeliminować.

Ozdobne przeszycia

Piękne wzory nadają eleganckiego wyglądu, a kontrast koloru nici do koloru skóry uwydatnia walory mebla. Ozdobne przeszycia nadają nowoczesny design, który króluje w każdym salonie. Unikatowe ściegi mokasynowe sprawią, że wypoczynek będzie niepowtarzalny. Kolory przeszyć można wybrać spośród szerokiej gamy kolorów.

Tkaniny

W naszej ofercie przedstawiamy tkaniny o bardzo dobrej jakości, łatwe w utrzymaniu i pokryte ochronna warstwą to atuty używanych przez nas tapicerek. Materiały są wytrzymałe na rozciąganie, odporne na światło i przyjemne w dotyku. Bogata kolorystyka pozwala dobrać kolor pasujący do wnętrza domu.

Nowoczesne rozwiązania

Przedstawiamy Państwu podłączenie USB w połączeniu z rozsuwanym podnóżkiem. Rozładowany telefon czy tablet nie stanowią już problemu.

 

Czyszczenie i pielęgnacja

­Regularne czyszczenie i konserwacja (2-4 razy w roku) skór meblowych zapobiega powstawaniu zabrudzeń oraz znacznie przedłuża ich żywotność. Wskazane jest dokonanie pierwszego zabiegu konserwującego od razu po zakupie mebla. Wszystkie produkty przeznaczone do czyszczenia i konserwacji skory należy sprawdzić na niewidocznym miejscu (zgodnie z instrukcją). W przypadku plam, które wniknęły w powierzchnie, najlepiej zasięgnąć porady eksperta.

PREPARAT CZYSZCZĄCY Działanie: Wnika w powierzchnię skóry usuwając większość plam i zabrudzeń. Sposób użycia: Świeże plamy należy natychmiast usuwać za pomocą szmatki dobrze wchłaniającej wodę. Nasączyć gąbkę preparatem czyszczącym i ścisnąć kilka razy do wytworzenia się piany ( nie nanosić środka bezpośrednio na skórę). Czyścić dokładnie okrężnymi ruchami. Nie trzeć mocno i długo – grozi to odbarwieniem koloru skóry. Pozostałości usunąć miękką szmatką. W razie konieczności czynność powtórzyć. Pozostawić do wyschnięcia.

PREPARAT KONSERWUJĄCY Działanie: Zabezpiecza zewnętrzną powłokę skóry ścieraniem, wysychaniem i pękaniem, jednocześnie impregnuje jej powierzchnię, zapewnia pełną jej ochronę. Zmniejsza ryzyko migracji koloru z jeansu itp. Sposób użycia: Preparat należy stosować minimum 2 h po zastosowaniu preparatu czyszczącego. Nanieść preparat konserwujący na miękką ściereczkę, a następnie kolistymi ruchami rozprowadzić preparat na powierzchni mebla. Po zakonserwowaniu, dla zabezpieczenia warstwy ochronnej, meble nie powinny być użytkowane przez co najmniej 10 h.

WAŻNE! Nie należy usuwać plam rozpuszczalnikami (wywabiaczami, terpentyną, benzyną itd.). W ten sposób plamy mogą się powiększyć i utrwalić. Do pielęgnacji skór nie należy używać środków typu: pasty do butów, kremy kosmetyczne, woski do podłóg itp. Mogą one spowodować plamy i intensywne błyszczenie.

SPECJALISTYCZNY ZESTAW  OCHRONNO-PIELĘGNACYJNY DO MEBLI TAPICEROWANYCH Środek czyszczący (SOFT CLEAN) – „wnika” w powierzchnię skóry usuwając większość plam i zabrudzeń. Preparat konserwujący (LV PROTECTOR) – zabezpiecza powłokę skóry przed ścieraniem, wysychaniem i pękaniem, jednocześnie impregnując jej  powierzchnię zapewnia jej pełną ochronę. Zmniejsza ryzyko migracji koloru z jeansu itp. Zestaw nie nadaje się do skór anilinowych, skór otwartych, nubuku, veluru.